Як дізнатися кредитну історію?

Кредитна історія – це повний список інформації про операції позичальника. Він включає відомості про отримання кредитів, їх погашенні та різних затримках. Цей фактор часто впливає на прийняття банком рішення по заявці. Тому, перш ніж звертатися в фінансову організацію за отриманням позики багато хто цікавиться, як можна дізнатися свою кредитну історію і отримати до неї доступ.

Варто звернути увагу, що ці дані важливі не тільки для банків. Вони можуть знадобитися страховим компаніям та іншим фінансовим організаціям для прийняття рішень.

Як дізнатися про кредитну історію?

Станом на сьогоднішній день є кілька місць, де можна дізнатися про кредитну історію самостійно. Допуск до неї можна отримати через:

  • онлайн-сервіси банків – через особистий кабінет на офіційному сайті банківської установи. Цей спосіб має на увазі використання карти і вважається швидким і зручним;
  • офіційний сайт Українського бюро кредитних історій – тут в онлайн-режимі кожен громадянин може знайти і почитати не тільки потрібну йому інформацію, але також подати заяву про підключення послуги повідомлення. Вона дозволить отримувати відомості про всі зміни.

Згідно з чинним законодавством, кожен громадянин України може один раз на рік подавати запит на надання кредитної історії безкоштовно. Однак якщо він захоче звернутися повторно, доведеться заплатити невелику суму. Її розмір становить 50 гривень.

Як показується практика, дізнатися свою кредитну історію в бюро кредитних історій важливо не тільки для оформлення кредиту. Отримання даних такого роду також дозволить контролювати фінансову діяльність і стежити за виконуваними операціями.

Фактори, що впливають на кредитну історію

Перед тим як перевіряти свою кредитну історію в Україні, важливо знати, що вона буває позитивною або негативною. Є чинники, здатні покращувати і погіршувати якість цього параметра. Позитивний вплив здатне надавати:

  • своєчасне погашення;
  • відсутність прострочень;
  • регулярна оплата комісій і процентних ставок за позикою.

Негативно впливає на кредитну історію:

  • наявність боргів;
  • ігнорування вимог;
  • прострочення платежів.

Як показує практика, погана історія – це головна причина відмови фінансових організацій від співпраці з клієнтом. Це обумовлено тим, що компанія не хоче ризикувати і укладати договір зі стороною, що не виконує свої зобов’язання. Щоб не гаяти часу і зайвий раз не заходити в відділення банків, де зберігаються такі відомості, громадяни задаються питанням, чи можна дізнатися свою кредитну історію в режимі онлайн? Звичайно, якщо вдатися до способів, які ми вказали раніше.

Як виправити кредитну історію?

Так сталося, що кредитний рейтинг людини зіпсований. У таких випадках не варто зволікати і ігнорувати проблему. Потрібно шукати способи швидко відновити свою репутацію. Вихід є – звернення за кредитом в МФО. Тут можна отримати кошти на вигідних умовах навіть з низьким рейтингом, а згодом створити собі бездоганну репутацію. Щоб почати співпрацю з мікрокредітной компаніями, досить надати дані паспорта, ІПН і карти.Перед тим як звертатися в МФО, на будь-якому сайті можна дізнатися свою кредитну історію. Після цього вже слід підбирати ті компанії, які висувають більш лояльні вимоги до позичальників.

Як дізнатися кредитну історію?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Догори