Чи дадуть позику фрілансеру, безробітному?

В останні кілька років ринок праці зазнав істотних змін. Все більше молодих людей відмовляються працювати на приватних підприємців і державні організації, переходять на фріланс, тобто починають працювати самі на себе. Дана професія прирівнюється до безробіття, оскільки відсутні будь-які офіційні підтвердження про отримання доходу. При оформленні позики в банку це викликає певні складності і призводить до відмови у видачі позик. Як же знайти рішення, коли терміново потрібні гроші на покупку або поїздку, але неможливо підтвердити свою платоспроможність? Чи можна взяти кредит фрілансеру, і як це зробити в сувору реальність?

Де і як може оформити кредит фрілансер?

На даний момент фрілансер або безробітний, який не має довідки про рівень доходів, може оформити кредит у банку або ж в мікрокредітной організації. Якщо вибрати перший варіант, то позичальнику потрібно надати паспорт та ІПН, документацію на рухоме і нерухоме майно, а також довідки, що підтверджують наявність постійного заробітку. Крім цього необхідно заповнювати спеціальну анкету, в якій вказати:

  • персональні дані;
  • адреса проживання;
  • суму для кредитування та період його погашення;
  • джерело доходів.

Слід звернути увагу, що в якості фінансового джерела повинна стояти реальна компанія або фірма, здатна підтвердити факт співпраці з фрілансером. Якщо ж клієнт вкаже недостовірні дані, він не отримає схвалення заявки, а його самого внесуть до чорного списку. Після цього буде дуже складно отримати кредит у фінансовій організації.

На відміну від банківських установ, мікрокредітной організації допомагають взяти позику безробітним без пред’явлення фінансових документів. Це найкращий варіант в ситуації, що склалася. Процедура оформлення складається з декількох простих дій:

  • відвідати інтернет-сайт компанії або відділення МФО;
  • заповнити анкету, надавши паспортні дані, ІПН і номер банківської карти;
  • визначити суму кредиту і термін погашення.

При зверненні в МФО можна отримати позику з лояльною процентною ставкою. Однак варто пам’ятати, що оформити кредит безробітним можна лише на невелику суму. Гроші на рахунок надходять миттєво після підтвердження заявки. Більш того, вони видаються дистанційно, просто на ваш телефон прийде повідомлення, що сума вже на карті.

На яку суму кредиту може розраховувати безробітний?

Клієнти, які не мають офіційного працевлаштування, можуть претендувати на суму від 500 до 16000 гривень. При подачі заявки на отримання більшого обсягу коштів в МФО позичальник зобов’язаний повідомити, за рахунок чого він зможе оплатити борг.

Виникає закономірне питання, як отримати кредит фрілансеру на більшу суму без застави та матеріального забезпечення. Для цього знадобиться мати хорошу кредитну історію або поручителя. У таких випадках розмір наданого позики може зрости до 50 тисяч гривень.

Відсоткова ставка мікропозик

При отриманні першого кредиту в багатьох МФО пропонують вигідні умови. Розмір ставки в таких випадках може становити 0,01% в день. Однак все подальші позики будуть вимагати високої оплати – від 57 до 60% в місяць (правда, і суми значно збільшуються). Термін надання позики при цьому становить 30 днів з можливістю пролонгації. За рахунок високих процентних ставок багато МФО прагнуть покрити потенційні ризики кредитування клієнтів з неофіційним працевлаштуванням.

Чи дадуть позику фрілансеру, безробітному?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Догори